Děti o prázdninách

V létě si každé dítě hraje venku ať už na kole, koloběžce bruslích nebo jen tak. Každému z nás je určitě jasné, že by dítě nikdy nepustil na silnici první třídy, ale uvědomujeme si, že malé příjezdové cesty a silničky jsou také nebezpečné. Každé malé dítě nezareaguje tak, jak by čekal dospělý člověk. Měli bychom proto dbát na zvýšenou ochranu děti i při hraní před domem. Máme nad dětmi zodpovědnost, a proto bychom měli zvážit kde, a jak by si dítě mělo hrát. Současně by všichni za volantem měli pamatovat na všechna možná nebezpečí vždy, když na jakékoliv komunikaci spatří děti!

S dětmi na dovolenou

Děti si, ale v letních prázdninových měsících nejen hrají a jsou více vidět na cestách a silnicích. Také s nimi prožíváme své dovolené a vyrážíme na cesty. Samozřejmě, když jedeme na dovolenou, zabalíme si věcí a vyrazíme bez ohledu na to, jak dlouhá a náročná cesta bude. Když máme děti, vše musí být úplně jinak, musíme myslet na nejslabší články posádky. Vždy bychom měli myslet na to, že je lepší vzít lehkou stravu, ovoce a méně slazený čaj. Také, ale nesmíme zapomenout na sedačku pro děti, aby si mohli kdykoliv zdřímnout, nebo na měkkou hračku, která nemůže způsobit zranění. Minimálně každou hodinu bychom měli z vozu vystoupit a protáhnout se, jakkoliv se projít, zacvičit si anebo zaběhat. Zásadně bychom neměli jezdit bez delší zastávky. Měli bychom také počítat s tím, že nocovat by bylo dobré v normálním hotelu či penzionu.

S dětmi bychom si také občas měli zazpívat a zahrát nějakou hru, která upoutá jejich pozornost; můžeme třeba počítat vozy určité značky nebo barvy, které jedou v protisměru apod.

Trpí-li dítě nevolnostmi, měli bychom se poradit předem s lékařem. Cestu se snažíme naplánovat tak, abychom alespoň dvakrát denně navštívili nějaké zajímavé místo, které umožní upoutat pozornost dítěte a přinese náměty na přemýšlení při další cestě. V každém případě musíme plánovat denní etapy podstatně kratší, než kdybychom jeli jen sami dospělí.