Oblečení

Ať už je teplo, nebo zima každá maminka i tatínek ráno řeší, jak má své dítě obléct, aby mu bylo co nejlépe. O prázdninách, když Vaše dítě jede na tábor, nebo jen tak o víkendu k babičce. Pokaždé musíte předem přemýšlet co mu zabalit sebou, co bude potřebovat a aby mu něco nechybělo. Přece jen tam bude delší dobu sám, a proto vám zde představujeme pár konkrétních tipů a praktických rad v dětském oblečení.

Nechte děti vybrat si

Pokud chcete mít nejsnazší práci nechte výběr na dětech. Každá holčička, a dokonce i kluk si rádi vyberou oblečení do školky, nebo do školy. Nejlepší varianta je připravit si oblečení a vše okolo už večer, a tak ráno máte více času. Samozřejmě když nechcete, aby si dítě v létě vzalo péřovou bundu, nebo v zimě kraťasy připravte jim třeba tři, čtyři varianty a konečný výběr nechte na nich.

 

Oblékejte děti jako sebe

Své dítě byste měli oblékat jako sebe samotné. To znamená skoro stejný počet vrstev, a hlavně dobrý materiál. Ideální je vybrat oblečení na ven, které nepromokne a zároveň je prodyšné.

Vhodné oblečení pro děti

Pokud má vaše dítě sklon rychle a často onemocnět, je vhodné mu pořídit venkovní oblečení, které má vychytaný vrstvený systém. Oděvy dle počasí jednoduše přidáváte či ubíráte. První vrstva byse měla tvořit s odolného termo prádla, které už dnes pořídíte úplně kdekoliv. Další vrstva je izolační, proto jsou dobré koupit funkční trika či fleecové mikiny. Poslední třetí vrstva, které by měla chránit proti dešti a prochladnutí. Čím dál populárnější jsou větru odolné softshellové nebo termo bundy. Dětem jsou příjemné na dotek, vás zase potěší, že jsou lehké, poměrně skladné a hlavně: vhodné kamkoliv – na sport, do lesa i do města.