Poprvé do školy. Jak vybírá maminka?

Už příští týden jde totiž moje Viktorka poprvé do školy a já teď pořádně nemyslím na nic jiného. Co nás asi čeká? Bude se jí tam líbit? Půjde jí to? Bude paní učitelka vstřícná? Dokážeme si brzy zvyknout na nový režim? Vyjdou nám vstříc ohledně cestování? Tyto a další otázky mi teď běží hlavou. Ale nejsou to opravdové obavy, je to spíš taková příprava na něco nového. Sama jsem v první třídě měla celkem problémy, neuměla jsem se soustředit a nechápala, proč bych měla spolupracovat. Chtěla jsem si jen hrát. V té době pojem „školní nezralost“ asi neznali a moji mámu z vyjádření učitelky na prvním rodičáku málem kleplo… 🙂 Nicméně časem se to upravilo, ale stejně jsem školu moc ráda neměla. Opravdu bych si přála, aby to Viktorka měla jinak. Od doby, kdy já chodila na základku, se naštěstí leccos změnilo. 🙂 Holčička se do školy jak jinak než těší!

A jelikož do začátku školy zbývá už opravdu jen pár dní, musela jsem už KONEČNĚ vyřešit seznam věcí, které Viktorka do první třídy potřebuje. Není jich nijak moc, protože spoustu věcí ve škole naši prvňáčci dostanou. Takže spíš takový základ, jako je aktovka, penál, pytlík na přezůvky a přezůvky samotné, psací potřeby, věci na výtvarku a tělocvik.

Aktovku jsem vybírala na webu. Do užšího výběru se probojovala značka Bagmaster. Když jsem projížděla jejich stránky a zjišťovala o jejich aktovkách a školních batozích více, zaplavilo mě nadšení.

To bylo přesně to, co jsem hledala! A dokonce měli v nabídce i černou holčičí aktovku! Když nám dorazila spolu s penálem a pytlíkem na přezuvky domů a my otevřeli krabici, Viktorka pištěla nadšením. Přestože jsem čekala kvalitní aktovku, byla jsem opravdu mile překvapená, jak skvělá ve skutečnosti je. Pevná, lehounká, anatomická, plná funkčních vychytávek, jednoduše a přitom chytře řešená uvnitř, vypolstrovaná záda a popruhy přesně takové, jaké jsme chtěli a potřebovali. Navíc je od české firmy. Jak už jsem psala, Vika si vybrala černou s kytičkami (jmenuje se LIM 7A) a ve stejné barvě byla v setu i s penálem a pytlíkem, do kterého si dá Vika přezůvky nebo věci na cvičení.

Další věci jsme kupovali dle seznamu, který jsme dostali na schůzce pro rodiče letošních prvňáčků. Sada temperových barev (Colorino), pero jsem vybrala ergonomické (Centropen Tornado Cool), pastelky tlusté trojhranné (Colorino), aby podporovaly správný úchop. Maličkosti jako gumy, tužky a strouhátka mám z Tchiba. Boxík na svačinu máme z KiKu a filtrační lahev na vodu je od bobble    .

Chybí mi ještě pořídit přezůvky a tenisky na tělocvik. Viktorka přes léto nosila barefootové boty Vivobarefoot a dost jí to pomohlo s vbočeným palečkem. Tak uvažuju, že „bosé“ pořídím i přezuvky a možná i boty na sport.

A ještě jedna důležitá věc nám chybí, vlastně dvě – kornout se sladkostmi a šatičky na slavnostní zahájení! 🙂

Držte nám palce, ať je náš nástup do první třídy hladký a radostný! To samé přeji rodičům všech letošních prvňáčků! ♥

Iva
(www.sexymamas.cz, 30.8.2017)